Strona początkowa
Gmina Harasiuki
Gmina Jarocin
Gmina Jeżowe
Gmina Rudnik
Gmina Krzeszów
Gmina Ulanów
Gmina Harasiuki

Brak danych

Gmina Harasiuki jest położona we wschodniej części powiatu niżańskiego. Obszar gminy obejmuje 16892 ha. Gminę zamieszkuje 6854 mieszkańców w 22 słowectwach. Obszar gminy jest terenrm nizinnym, płaskim, przeciętym dwiema rzekami Tanew i Borowina, o dużym zalesieniu obejmującym duże kompleksy nadleśnictwa Biłgoraj, jak również lasy prywatne.
W miejscowości Harasiuki znajduje się ośrodek wypoczynkowy MONO, nb terenie którego znajduje się hotel z 28 miejscami noclegowymi przez okres całego roku oraz zespół domków letniskowych z 72 miejscami noclegowymi w okresie letnim. Właściciele osrodka zapewniają całodobowe wyżywienie. Na terenie ośrodka jest również basen, kotr tenisowy i boisko sportowe.
Nad rzeka Tanew w miejscowości Łazory znajduje się Stanica Harcerska w której corocznie wypoczywa młodzież. Na staniacy znajduje się 22 domki, w których można przygotować ok. 100 miejsc noclegowych w sezonie letnim. Na terenie naszej gminy w miejscowości Huta Krzeszowska znajduje sie zabytkowy kościół z VII wieku, sa również pomniki przyrody. W miejscowości Gminnej jest stacja benzynowa, osrodek zdrowia, biblioteka gminna, ogólnodostępna stacja telefoniczna. W miejscowości Huta Krzeszowska jest również ośrodek zdrowia, apteka, stacja kolejowa.
W odniesieniu do infrastrukrtury - prawie wszystkie miejscowości w Gminie są zwodociągowane, wykonana jest sieć telefoniczna. W trzech miejscowościach wykonano sieć gazową. W Harasiukach jest realizowana oczyszczalnia ścieków wraz z siecią kanalizacyjną. Zarząd gminy jest otwarty na wszystkie propozycje współpracy z przyszłymi inwestorami.
W związku za faktem położenia Gminy wśród dużych kompleksów leśnych, zapewniającycj czyste i zdrowe powietrze można stwierdzić, że gmina Harasiuki jest bardzo atrakcyjna turystycznie.
 
 
All right reserved © Mateusz Perlak Konrad Motyka